7 kluczy komandosa

Richard „Mack” Machowicz, autor książki „Unleash the Warrior Within: Develop the Focus, Discipline, Confidence and Courage You Need to Achieve Unlimited Goals” sporządził listę siedmiu kluczowych wskazówek, których zastosowanie pozwoli ci zmniejszyć czas reakcji w sytuacjach kryzysowych:

  1. Ogranicz liczbę reakcji, które masz zamiar brać pod uwagę. Nie czas na zastanawianie się – proste rozwiązania są najlepsze.
  2. Używaj prostych technik i działań. Proste ruchy są szybsze.
  3. Ćwicz. Wyćwiczenie czegoś tak, żeby stało się twoją drugą naturą eliminuje potrzebę myślenia wtedy, kiedy trzeba działać. Możesz się wówczas skupić na działaniu.
  4. Ustaw się tak, aby twoje ruchy były płynne i naturalne. Arcymistrzowie szachowi pamiętają wiele ustawień pionów zapewniających zwycięstwo w końcówce partii. Podczas meczu starają się doprowadzić do jednego z takich ustawień. Steven Covey określa takie postępowanie w następujący sposób: „zaczynaj mając wizję zakończenia”. Gdy wiesz, do czego dążysz, możesz zająć najdogodniejszą pozycję dla osiągnięcia celu.
  5. Pamiętaj, że możesz zareagować później, jeśli twoje ruchy są proste. Proste techniki, ze względu na to, że są szybsze od skomplikowanych, zapewniają czas na chwilę namysłu – czas na oddech – przed podjęciem działania. Potem, gdy nadchodzi czas na twój ruch, nie ma już miejsca na myślenie (patrz punkt 3 powyżej).
  6. Przewiduj prawidłowo, aby zyskać. Błędne przewidywanie prowadzi do znaczących strat. Myśl na kilka kroków w przód wykorzystując wszystkie pojawiające się na bieżąco informacje.
  7. Wcześniej zdobyta wiedza skraca czas reakcji. Odrób swoją pracę domową.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.