5 błędów marketingowych

Guru marketingu Seth Godin przekazał witrynie WorkHappy.net listę pięciu najważniejszych błędów, jakie popełniają przedsiębiorcy w dziedzinie marketingu:

  1. Oczekiwanie wdzięczności za to, że zrobiłeś coś trudnego. Tak, stworzyłeś firmę i rozwinąłeś ją, reinwestując zyski. Tak, wykosztowałeś się na maszyny, opakowania i powierzchnię sprzedażną. Tak, skompletowałeś załogę i doprowadziłeś do wprowadzenia produktu na rynek. Ale mnie – klienta – nic to nie obchodzi. Nie kupię twojego wyrobu czy usługi tylko dlatego, że się naharowałeś.
  2. Wydawanie pieniędzy zamiast oferowania czegoś naprawdę wspaniałego. Skończyły się czasy, gdy wydawanie pieniędzy na marketing przeciętnych wyrobów załatwiało sprawę. Lepiej zainwestuj w ulepszenie produktu. W znaczne ulepszenie produktu.
  3. Niezdawanie sobie sprawy z faktu, że marketing powinien być tak samo dobry, jak cała reszta firmy. Nie ma znaczenia to, że nie lubisz marketingu albo wątpisz w swoje umiejętności w tej dziedzinie. Zrozum to albo zabieraj swoje zabawki i idź do domu. Wcześniej czy później odniesiesz sukces dlatego, że umiałeś rozpowszechnić swoje pomysły. Wracaj więc do szkoły i pojmij, jak to działa.
  4. Słuchanie innych. Jeśli są tacy mądrzy, dlaczego nie prowadzą takiej firmy, jak twoja? Nie przeprowadzaj ankiet. Nie pytaj swojej teściowej o zdanie. Ukryj swe słabości, podwój swoją gotowość do ponoszenia ryzyka i ruszaj do dzieła.
  5. Nieocenianie wyników. Wszystko to jest bezwartościowe, jeśli nie weryfikujesz i nie mierzysz niestrudzenie wyników swoich działań. Rób to, co działa. Zaniechaj tego, co nie przynosi efektu. Bądź czujny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.