Widzisz to, co chcesz zobaczyć

Jadąc samochodem albo idąc ulicą, przeprowadź eksperyment polegający na obserwowaniu, jak dużo żółtych samochodów jeździ ulicami twojego miasta. Okaże się, że chociaż nie jest to najpopularniejszy kolor, to widzisz ich niespodziewanie dużo. Podobnie, gdy kupisz sobie samochód, nagle dostrzegasz, że wokół jeździ wiele pojazdów tej samej marki i modelu, a i kolor mają ten sam! Czyżby twoja decyzja o obserwowaniu żółtych samochodów albo decyzja o zakupie określonego pojazdu wpłynęła na obiektywną rzeczywistość? Nie, to skupienie twojego umysłu i jego mechanizmu postrzegania na pewnym aspekcie otaczającego świata wpływa na wynik obserwacji. Rzeczywistość, która do ciebie dociera jest subiektywna, przecedzona przez świadomie lub nieświadomie nałożone filtry. Z tego powodu optymiści widzą całkiem inny świat niż pesymiści. Wynika stąd jedno z ważniejszych wymagań metody GTD:

Dla każdego Projektu musisz stworzyć i zapisać wizję Pomyślnego Rezultatu.

Skupienie umysłu na tej wizji wpływa na twoje subiektywne postrzeganie świata w taki sposób, że wydaje ci się, iż świat ten zaczyna ci sprzyjać w realizacji przedsięwzięcia.

TesTeq – Krzysztof Wysocki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.