Ludzie i niedźwiedzie

Znaleziony w sieci przyczynek do dyskusji o kompromisach w dziedzinie systemów kontroli dostępu, a także szerzej – w dziedzinie zdolności użytkowników do posługiwania się urządzeniami:

W latach osiemdziesiątych XX wieku amerykański Park Narodowy Yosemite borykał się z problemem niedźwiedzi, które zapuszczały się na pola biwakowe i włamywały do kontenerów na śmieci. Stwarzało to niebezpieczeństwo zarówno dla niedźwiedzi, jak i dla ludzi. W związku z tym administracja parku zaczęła instalować wzmocnione pojemniki wyposażone w trudny do otwarcia zamek. Żeby dostać się do środka trzeba było odchylić dźwigienkę, równo ustawić dwie części rączki i pociągnąć za nią w celu otworzenia klapy. Ale okazało się, że zaprojektowanie odpowiedniego zamka nie było wcale takie proste. Zbyt skomplikowany mechanizm uniemożliwiał ludziom korzystanie z kontenerów w celu wyrzucania śmieci. Jeden z pracowników parku podsumował to następująco: „Obszary inteligencji najsprytniejszych niedźwiedzi i najgłupszych turystów zachodzą na siebie w znacznym stopniu.”

Miej to na uwadze projektując swój następny produkt.

TesTeq – Krzysztof Wysocki

Jedna myśl w temacie “Ludzie i niedźwiedzie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.