BBS #0149: Przestań się dziwić!

Nie masz czasu czytać tego wpisu? To go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od „Apple” po „Spotify” i „YouTube”!

PRZESTAN-SIE-DZIWIC-150x150Jeśli nie chce ci się czytać całego artykułu, wystarczy, że zapamiętasz jego myśl przewodnią: „Jeśli coś cię chronicznie dziwi, przestań się dziwić!”. Powiesz: „Ale jak to zrobić?”. Zaiste, skasowanie zdziwienia pozostawia mentalną pustkę, którą trzeba czymś zapełnić. Czym? Są na to dwa sposoby.

Możesz zaakceptować to, co budzi twoje zdziwienie. Przyjąć, że świat jest taki, jaki jest, i przejść nad tym do porządku dziennego. Oczywiście możesz tak zrobić tylko wtedy, gdy „dziwna” sytuacja nie przynosi ci szkody.

Twój partner trzyma brudne skarpetki w słoiku po fasolce bretońskiej? Dziwne, ale przecież to drobiazg, skoro fasolka już zjedzona, a słoik nie stoi na stole w salonie…

Ludzie oglądają, jak w programie telewizyjnym rolnik szuka żony? A niech oglądają, jeśli nie mają nic lepszego do roboty!

Jeśli jednak to, co budzi twoje zdziwienie, ci szkodzi, zrób coś z tym.

Twój podwładny co drugi dzień spóźnia się do pracy? Nie dziw się, tylko zwróć mu uwagę, a jeśli to nie poskutkuje, zakończ z nim współpracę.

Twój pies uwielbia gryźć kapcie? Zacznij chodzić w pancernych drewniakach albo chować kapcie do szafki za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu.

Reasumując:

Jeśli coś cię chronicznie dziwi, sprawdź, czy ci to szkodzi. Na tej podstawie wybierz albo akceptację, albo usunięcie tej sprawy ze swojego życia i przestań się dziwić.

A już niebawem, podczas Wieczerzy Wigilijnej postaraj się w ogóle nie dziwić, tylko otocz ciepłą akceptacją wszystkich ludzi, którzy zechcieli się z tobą spotkać w tym szczególnym dniu.

Życzę Ci zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

ZOSTAN-PATRONEM-BBS-2000x200

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.