Teraz! Przeszłość

qeradi01Każdy rozdział mojej książki „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?” kończy się zestawem „dań na wynos” stanowiącym zwięzłe podsumowanie omawianych zagadnień. W tym tygodniu zapraszam cię na smakowitą ucztę artystyczną: codziennie będę publikował zgrabne infografiki zawierające te właśnie spostrzeżenia. Jedne z nich są oczywiste, a uzasadnienia innych możesz znaleźć w papierowym, elektronicznym lub audio wydaniu „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?”.

Dziś proponuję „dania na wynos” dotyczące trzech rozdziałów książki składających się na jej pierwszą część zatytułowaną… „Przeszłość”.

teradi01

„Teraz!” to świetny pomysł na mądry prezent pod choinkę!

4 myśli w temacie “Teraz! Przeszłość

 1. Chyba rozpocząłeś nową erę w pisaniu książek. A może znalazłeś się na wyższym zwoju spirali?
  Przeczytanie 271 stron + 21 stron dodatków może być ponad siły przeciętnego odbiorcy ruchomych obrazków.
  Ale – sztuka pisania ikon powstała dlatego, że odbiorca był analfabetą.
  Współczesny formalnie nie jest lecz oszczędza swój mózg jakby ze strachu, że się popsuje.
  No i wiemy, że ok. 93% informacji trafia do mózgu przez oczy. Dodatkowo oczy nie wykształciły żadnych filtrów odrzucających informacje. Co zobaczyłeś, Czytelniku, to Ci się zagnieździło gdzieś w rozumie.
  SUPER POMYSŁ !

  Polubienie

 2. @Orginal_Replica: Dzięki! Jednym z moich „deficytów” jest brak potrzeby wizualizacji wiedzy. Wystarczy mi tekst, żeby ogarnąć temat. Lubię ładne rysunki, ale dla ich urody, a nie dlatego, że pomagają mi coś zrozumieć. Z tego powodu mam trudność z docieraniem do ludzi, którzy potrzebują obrazka z kamieniem spadającym na głowę, żeby „poczuć” niebezpieczeństwo.

  Polubienie

 3. @ TesTeq
  A ja z kolei nie poradziłbym sobie bez obrazków. Zapamiętanie tekstu o nazwach, grubości i następstwie warstw geologicznych w różnych miejscach Polski to więcej niż książka telefoniczna na pamięć. W dodatku nie ma alfabetycznej kolejności ani nic się nie rymuje. Natomiast graficzne przedstawienie profilu geologicznego z właściwą szrafurą i kolorami Pozwala zwizualizować rozprzestrzenienie się kolejnych warstw lub ich brak.
  Podobnie jest/było? z diagramami ilustrującymi jakikolwiek algorytm.

  Polubienie

 4. @Orginal_Replica: Zgadzam się, że rysunki poglądowe znakomicie ułatwiają zrozumienie niektórych zagadnień. Natomiast zamiast mapy myśli wolę konspekt w postaci listy wielopoziomowej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.