Wyższa forma inteligencji

Homo Sapiens to Człowiek Rozumny. Istota, która jest w stanie, w stopniu wystarczającym do przeżycia, zrozumieć otaczające ją okoliczności przyrody. To istota zdolna myśleć wtedy, kiedy jest to konieczne.

Metoda GTD (Getting Things Done) Davida Allena kładzie podwaliny pod wykształcenie następcy Człowieka Rozumnego – wyższej formy inteligencji, czyli Człowieka Myślącego. Istota ta nie tylko potrafi reagować na bodźce świata zewnętrznego, ale jest także zdolna do myślenia zawczasu. Do myślenia wtedy, kiedy nie jest to jeszcze konieczne. Do analizy możliwych scenariuszy i wyciągania wniosków pozwalających jak najlepiej przygotować się na to, co nieoczekiwane, acz prawdopodobne.

Cotygodniowy przegląd spraw to narzędzie Człowieka Myślącego, które daje mu olbrzymią przewagę ewolucyjną nad Człowiekiem Rozumnym. Pamiętaj o tym, kiedy twój wewnętrzny leń będzie ci podpowiadał wymówki usprawiedliwiające odłożenie tej niezwykle istotnej czynności wyróżniającej Człowieka Myślącego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.