The Traveler’s Gift – cytaty (1)

A oto kilka obiecanych cytatów z książki Andy Andrewsa „The Traveler’s Gift”.

„Niech słowa „to nie moja wina” już nigdy nie wydobędą się z twoich ust. Słowa „to nie moja wina” są wyryte na grobach ludzi ponoszących porażki od czasów, kiedy Ewa po raz pierwszy zatopiła swoje zęby w jabłku. Dopóki człowiek nie weźmie odpowiedzialności za to, gdzie się znalazł, dopóty nie jest w stanie ruszyć w dalszą drogę. Zła wiadomość jest taka, że przeszłość była w twoich rękach, ale dobrą wiadomością jest to, drogi przyjacielu, że przyszłość też jest w twoich rękach.” (28)

„Prawda jest prawdą. Nawet gdy tysiąc osób wierzy w coś głupiego, nadal jest to głupie! Prawda nigdy nie zależy od zgodności opinii. Zrozumiałem, że lepiej samotnie działać na rzecz prawdy, którą nosi się w sercu, niż kierować się gęganiem gęsi skazanych na przeciętność.” (80)

„Jeśli bardziej dbasz o to, co pomyślą o tobie inni, to znaczy, że bardziej ufasz ich poglądom niż swoim. Biedny to człowiek, którego przyszłość zależy od sądów i wyroków wydawanych przez innych. Zapamiętaj, że ten, kto boi się krytyki, umrze, nic w życiu nie zrobiwszy. (81)

„Panie, z pewnością widzisz, że twoi ludzie są na granicy swoich możliwości!”
Kolumb uśmiechnął się sztywno: „Widzę tylko ludzi nieznających jeszcze granic, do których mogą dotrzeć.”
(84)

„W konfrontacji z wyzwaniem, serce oddane sprawie szuka rozwiązań. Niezdecydowane serce szuka drogi ucieczki.” (86)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.