Korekty kursu

Przez lata wiele razy przeleciałem wzdłuż i wszerz cały kraj i okrążyłem naszą planetę. Pewnego dnia zdałem sobie sprawę z niezwykłego faktu: gdy lecisz do wyznaczonego celu samolotem, przez 99% czasu znajdujesz się na niewłaściwym kursie. Ze względu na niedające się uniknąć warunki, takie jak prądy wstępujące i zstępujące, wiatr poprzeczny, turbulencje, burze, wyładowania atmosferyczne i pole magnetyczne ziemi, samolot będzie zbaczał z kursu przez całą podróż.

Jednakże kiedy samolot startuje w Los Angeles i kieruje się do Nowego Jorku, pilot włącza głośniki i mówi mniej więcej tak: „Panie i panowie, dziękuję za to, że wybraliście naszą linię lotniczą. Lot potrwa w przybliżeniu pięć godzin i dwanaście minut. Wylądujemy na lotnisku LaGuardia o siedemnastej czterdzieści. Życzę miłego lotu”. I rzeczywiście, pięć godzin i dwanaście minut później samolot zgodnie z przewidywaniami ląduje punktualnie co do minuty na lotnisku LaGuardia.

Istota tego spostrzeżenia jest następująca: W życiu będziesz nieustannie zbaczał z kursu. Choćbyś nie wiem jak starannie planował i organizował przedsięwzięcia, twoje życie będzie serią sekwencji: dwa kroki naprzód, jeden w tył. Od momentu rozpoczęcia podróży cały czas będziesz korygował kierunek swojego ruchu. Będziesz musiał zatrzymywać się i ruszać, skręcać w lewo, w prawo, omijać przeszkody dołem lub górą i nierzadko cofać się o kilka kroków. To są kluczowe doświadczenia, przez które musisz przejść, aby stać się osobą potrafiącą osiągnąć dowolny, trwały sukces.

Brian Tracy „Flight Plan” (4-5)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.