5 rad Guya Kawasaki

Guy Kawasaki opublikował właśnie 5 rad dla początkujących przedsiębiorców:

  1. Skup się na przepływach gotówkowych. Firma musi działać, wysokość papierowego zysku jest sprawą drugorzędną.
  2. Codziennie rób jeden krok do przodu. Teoria wielkiego wybuchu sprawdza się tylko w wyjątkowych przypadkach. Oczekiwane owoce najczęściej przynosi systematyczny rozwój biznesu.
  3. Zapuszczaj się w nieznane okolice. Szczęście sprzyja tym, którzy rozglądają się wokół i zaglądają w miejsca omijane przez innych.
  4. Nie słuchaj pseudoekspertów. Jest wielu doradców, którzy nigdy nie praktykowali w dziedzinie, o której wypowiadają się z niezachwianą pewnością. Najpierw będą próbowali zarazić cię swoim pesymizmem, ale potem staną z tobą w pierwszym szeregu, jako ojcowie twojego sukcesu.
  5. Nigdy nie każ komuś robić tego, czego sam byś nie zrobił. Dotyczy to zarówno twoich klientów (nie narzucaj im nieuczciwych bądź niewygodnych reguł współpracy), jak i pracowników (pomyśl, jak zareagowałbyś na polecenie wyjazdu służbowego do Bangladeszu w dniu urodzin twojego syna).

Na podstawie „Five most important lessons I’ve learned as an entrepreneur”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.