Reguły z piaskownicy

Mówi się czasem, że ludzie zachowują się tak, jak dzieci w piaskownicy, i ma to oznaczać postępowanie infantylne i niedojrzałe. Tymczasem w piaskownicy obowiązuje kilka reguł, o których powinniśmy pamiętać również w życiu dorosłym:

  1. Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera. Gdy komuś coś darowujesz, nie oczekuj rewanżu. Niech twój dar będzie całkowicie bezinteresowny.
  2. Kto drogę skraca, do domu nie wraca. Kiedy pójdziesz na skróty i w ten sposób osiągniesz zwycięstwo, nie licz, że w przyszłości zaproszą cię do zabawy.
  3. Raz ty, raz ja, skaczemy obydwa. Daj innym przedstawić swoje pomysły i przejąć inicjatywę. Nie jesteś pępkiem świata.
  4. Słowo się rzekło, kobyłka u płota. Jeśli wykonałeś błędny ruch, nie domagaj się od pozostałych uczestników gry prawa do jego cofnięcia, tylko wyciągnij wnioski na przyszłość i przestań marudzić.
  5. Co dwie głowy, to nie jedna. Kiedy zapuszczasz się w nieznane strony, znajdź towarzysza, który razem z tobą odbędzie tę wyprawę.

Na podstawie „No Takebacks! Five Playground Rules to Live By”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.