Pozbądź się jednego zobowiązania

W dziele upraszczania swojego życia przejrzyj wszystkie sprawy, których załatwienia się podjąłeś. Znajdź jedną, która cię napawa szczególnym obrzydzeniem. Coś, na co stracisz sporo czasu, a co nie wniesie nic wartościowego do twojego życia (może, na przykład, zgłosiłeś się do pracy w jakimś komitecie, który zamiast działać, dryfuje wśród sporów załogi). Jeśli więc zidentyfikowałeś takie cuchnące zobowiązanie, powinieneś coś z nim zrobić. Zadzwoń, wyślij list elektroniczny lub spotkaj się z odpowiednią osobą i powiedz:

„Przykro mi, ale ze względu na inne obowiązki nie jestem w stanie wywiązać się ze zobowiązań, które wziąłem na siebie w tym zakresie.”

Bądź stanowczy i nie daj się namówić na zmianę swojego stanowiska.

Gdy tylko wypowiesz to magiczne zaklęcie, natychmiast poczujesz olbrzymią ulgę. A kiedy ochłoniesz, możesz zająć się innymi niepotrzebnymi zobowiązaniami, które marnują twój czas i energię niezbędne do realizacji twoich priorytetów.

Częściowo na podstawie „Simple Living Simplified: 10 Things You Can Do Today to Simplify Your Life”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.