Zaufanie a GTD

Podstawą metody GTD jest niezawodny system przechowywania informacji. System, któremu jesteś w stanie bezgranicznie zaufać. Przegląd Tygodniowy stanowi jedno z narzędzi podnoszących poziom tego zaufania – raz na siedem dni pozwala wychwycić sprawy, które w międzyczasie, z niewiadomych przyczyn umknęły twojej uwadze.

Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę, że zaufanie pomiędzy systemem GTD a jego użytkownikiem jest relacją dwukierunkową. Tylko wtedy masz prawo być przekonanym, że system przypomni ci o wszystkim, jeśli zdobędziesz jego zaufanie, systematycznie gromadząc, analizując, porządkując i przeglądając docierające do ciebie informacje oraz realizując wynikające z nich projekty i działania.

Wzajemne zaufanie pomiędzy tobą a systemem GTD nie pojawi się znikąd. Musi zostać zbudowane w taki sam sposób, w jaki rodzi się ono pomiędzy ludźmi – poprzez dotrzymywanie obietnic i zobowiązań.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.