Tako rzecze Steve Jobs

A oto dziesięć wypowiedzi Steva Jobsa, charyzmatycznego przywódcy firmy Apple, które ostatnio przytoczyła witryna „Ririan Project”:

  1. „Innowacja jest tym, co odróżnia lidera od naśladowcy.”
  2. „Bądź wyznacznikiem jakości. Ludzie nie są przyzwyczajeni do środowiska, w którym oczekuje się doskonałości.”
  3. „Jedynym sposobem osiągnięcia wspaniałych wyników jest robienie tego, co się lubi. Jeśli jeszcze tego nie znalazłeś, szukaj dalej. Bądź wytrwały. Serce ci podpowie, kiedy to znajdziesz.”
  4. „Wiesz, przeważnie nie jemy jedzenia, które sami wyhodowaliśmy. Ubieramy się w ubrania uszyte przez innych ludzi. Mówimy językiem, który stworzyli nasi przodkowie. Wykorzystujemy twierdzenia matematyczne, których sami nie wymyśliliśmy… Chodzi mi o to, że wciąż czerpiemy z tej skarbnicy ludzkiego doświadczenia i wiedzy i jest wspaniałym, wręcz ekstatycznym uczuciem móc ze swojej strony coś do niej dołożyć.”
  5. „W Buddyzmie istnieje pojęcie „nieskażonego umysłu”. To wspaniałe mieć taki nieskażony umysł.”
  6. „Generalnie możemy przyjąć, że człowiek ogląda telewizję, żeby wyłączyć swój mózg, i pracuje przy komputerze, kiedy chce go włączyć.”
  7. „Jestem jedyną osobą, jaką znam, która w ciągu roku straciła ćwierć miliarda dolarów… To bardzo kształtuje charakter.”
  8. „Zamieniłbym wszystkie te zdobycze technologiczne na jedno popołudnie spędzone z Sokratesem.”
  9. „Jesteśmy tu po to, żeby naruszyć równowagę wszechświata. Jeśli nie po to, to po cóż by innego?”
  10. „Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na życie nie swoim życiem. Nie wpadnij w pułapkę życia wyznaczonego obcymi myślami. Nie pozwól, by opinie innych ludzi zagłuszyły twój wewnętrzny głos. A najważniejsze, miej odwagę podążać drogą, którą wyznacza ci serce i intuicja. W jakiś sposób one zawsze wiedzą, kim tak naprawdę chcesz być. Cała reszta ma drugorzędne znaczenie.”

Jedna myśl w temacie “Tako rzecze Steve Jobs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.