Szczeble zarządzania

Awans na stanowisko kierownicze jest przeważnie powodem do dumy, ale równie często staje się źródłem stresu wynikającego z niewiedzy, czym wyższy poziom w hierarchii służbowej różni się od niższego. Pewnie chciałbyś wiedzieć, na czym polegają te różnice. A oto najprostsze z możliwych definicji:

  1. Zadaniem Pracownika jest wykonanie określonej pracy (horyzont czasowy samodzielniej realizacji zadań przez Pracownika nie przekracza jednego dnia).
  2. Zadaniem Kierownika jest zapewnienie, że podlegający mu Pracownicy wykonają wyznaczoną im pracę (horyzont czasowy samodzielniej realizacji zadań przez Kierownika wynosi od jednego do kilku tygodni).
  3. Zadaniem Dyrektora jest stworzenie systemu, który sprawi, że podlegający mu Kierownicy i Pracownicy będą wykonywali wyznaczoną im pracę (horyzont czasowy samodzielniej realizacji zadań przez Dyrektora wynosi od jednego do kilku miesięcy).
  4. Zadaniem Członka Zarządu jest zintegrowanie systemów stworzonych przez Dyrektorów w niezawodny mechanizm zapewniający działanie części lub całości przedsiębiorstwa (horyzont czasowy samodzielniej realizacji zadań przez Członka Zarządu jest nie mniejszy niż jeden kwartał).

TesTeq – Krzysztof Wysocki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.