4 zasady

Oto 4 kluczowe zasady skutecznej realizacji zamierzeń:

  1. Jak najprościej określ, co zamierzasz zrobić. Im mętniejszy i obszerniejszy cel, tym mniejsze prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. Pamiętaj, że nie od razu Kraków zbudowano i że nie należy naraz łapać wszystkich srok za ogon. Małe jest piękne i dokonane!
  2. Praktykuj działanie „wystarczająco dobre”. Perfekcjonizm to wróg skuteczności. Ważna jest umiejętność rozróżnienia, co należy zrobić doskonale, a co wystarczająco dobrze. Tych drugich rzeczy jest o wiele więcej niż tych pierwszych, a zatem żeby działać skutecznie, powinieneś zmniejszyć wysiłek tam, gdzie perfekcyjny efekt nie jest istotny.
  3. Zrezygnuj z dodatkowych funkcji. Zawsze, gdy wpadasz na pomysł nowej, wspaniałej funkcji wzbogacającej twoje dzieło, zastanów się, czy naprawdę jest ona niezbędna i czy dodając ją nie odwleczesz w nieskończoność ukończenia projektu.
  4. Dąż do jak najszybszego opublikowania pierwszej wersji. Pierwsza wersja nie musi być doskonała, ale musi pojawić się szybko, żebyś jak najwcześniej mógł sprawdzić, czy to, co robisz, ma jakiś sens i co powinieneś jeszcze poprawić. Nacisk odbiorców zmobilizuje cię do szybkiego doskonalenia twojego dzieła.

Na podstawie „4 Simple Principles of Getting to Completion” / Zen Habits.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.