Na poważnie

Czasami żarty się kończą, a wtedy dobrze jest, gdy ludzie traktują cię serio. Oto pięć przyczyn, które mogą im w tym przeszkadzać:

  1. Nie traktujesz swoich słów poważnie. Obiecujesz i nie wywiązujesz się ze swoich obietnic? Z entuzjazmem opowiadasz znajomym o swoich wielkich planach i pierwszy o nich zapominasz? Nie tędy droga!
  2. Brakuje ci konsekwencji w realizacji planów. Zaczynasz coś i utykasz już na pierwszym zakręcie? Nie rozbijasz przedsięwzięć na dające się ogarnąć etapy? Nie tędy droga!
  3. Nie potrafisz oddzielić zabawy od pracy. W każdej sytuacji obracasz wszystko w żart (nawet wtedy, gdy ludzie czekają na to, że ich przeprowadzisz przez bagno, w które wspólnie wdepnęliście)? Nie odróżniasz wspólnego drinka ze współpracownikami od strategicznej narady dotyczącej dalszego kierunku rozwoju firmy? Nie tędy droga!
  4. Szukasz wymówek, a nie rozwiązań. Gdy pojawia się problem szukasz usprawiedliwień lub osoby odpowiedzialnej za kłopoty, zamiast skupić się na znalezieniu rozwiązania? Szczegółowo obmyślasz dziesiątki powodów, dlaczego zadanie jest niewykonalne, zamiast je zrobić i mieć z głowy? Nie tędy droga!
  5. Przestajesz z ludźmi, których nie można brać poważnie. Czy twoi znajomi i współpracownicy są skłonni do zachowań opisanych w poprzednich punktach? Nie tędy droga! Oczywiście nie chodzi o to, żeby przez całe życie przejść z marsowym wyrazem twarzy, ale przywdziewanie w każdej sytuacji maski klauna też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Na podstawie „5 Reasons People Don’t Take You Seriously and How to Fix It”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.