Randy Pausch

Randy Pausch to postać niezwykła. To profesor Uniwersytetu Carnegie Mellon. To człowiek, który niedawno skończył 47 lat i który najprawdopodobniej nie doczeka najbliższej wiosny. Randy jest chory na raka, ale mimo braku pomyślnych rokowań nie poddaje się i walczy. Walczy o swoje życie, o przyszłość swojej rodziny i o wartości, które są dla niego najważniejsze. 18 września 2007 roku wygłosił swój ostatni wykład, który miał tytuł „Jak naprawdę zrealizować swoje dziecięce marzenia”. Znajdź w sieci i obejrzyj zapis wideo tego wykładu lub przeczytaj jego treść (ale to już nie to samo). Żeby cię zachęcić, przytaczam fragment wpisu Randy’ego z 19 października 2007 roku:

…badanie potwierdziło, że guzki nowotworowe w mojej śledzionie zniknęły, zaś część z tuzina znajdujących się w mojej wątrobie nie zmieniła wielkości, a pozostałe nawet nieco zmalały.

To się zdarza w około 15% przypadków. To jest loteria i ja wygrałem. Statystycznie rzecz biorąc, oznacza to, że otrzymałem dwa do czterech miesięcy dobrego zdrowia. Inaczej mówiąc, podwoiłem oczekiwany czas mojego dalszego życia. Spróbuj ty dokonać czegoś takiego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.