Piąta kolumna

Jak wynika z pewnego badania korporacyjnego środowiska pracy w Stanach Zjednoczonych, pracowników można podzielić na 3 grupy ze względu na stopień identyfikacji z celami firmy:

  • :-) – 20% w pełni zaangażowanych w działalność firmy, będących jej silnikiem napędowym (pierwsza kolumna);
  • :-| – 60% wywiązujących się poprawnie ze swoich obowiązków, dbających jedynie o zachowanie posady, ale gotowych zmienić pracę, gdy tylko nadarzy się taka okazja (druga, trzecia i czwarta kolumna);
  • :-( – 20% dywersantów, którzy z pełną determinacją, skrycie lub otwarcie kontestują poczynania kadry kierowniczej i kolegów (piąta kolumna).

Są to oczywiście dane statystyczne i z pewnością w firmach garażowych 100% to przedstawiciele pierwszej z wymienionych grup, zaś w wielkich, skostniałych korporacjach wręcz przeciwnie. Jeśli kierujesz przedsiębiorstwem lub jakąś jego częścią, postaraj się ograniczyć warunki sprzyjające wegetacji dywersantów i nie dopuszczaj do rozprzestrzeniania się tej zarazy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.