Przed wakacjami

Michael Hyatt radzi, co powinieneś zrobić, żebyś, wracając po urlopie do pracy, nie został przygnieciony powstałymi w czasie twojej nieobecności zaległościami:

  1. Przed urlopem nadgoń wszystkie zaległości, żeby osoba, która będzie cię zastępowała, nie wpadła na żadną, podłożoną przez ciebie minę.
  2. Na czas nieobecności mianuj swojego zastępcę i upoważnij go do podejmowania decyzji w twoim imieniu. Jeśli jesteś dobrym menedżerem, z pewnością masz już w swoim zespole co najmniej jedną osobę, której możesz w takim stopniu zaufać.
  3. Poinformuj współpracowników, kiedy i na jak długo wyjeżdżasz, co powinni robić w sytuacjach wyjątkowych (jak się wtedy, ale tylko wtedy, mogą z tobą skontaktować) i jakich postępów w realizacji zadań oczekujesz po powrocie. Zapewnij ich, że wszystkie wysyłane do ciebie listy elektroniczne zostaną przeczytane, ale dopiero po urlopie.
  4. Zarezerwuj sobie cały pierwszy dzień po powrocie do pracy na nadgonienie wszystkich zaległości i dokonanie przeglądu otrzymanej korespondencji. Okazuje się, że rzetelne podejście do pierwszych trzech punktów sprawia, iż punkt czwarty nie jest wcale taki pracochłonny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.