Wybaczaj Amerykanom

Wybaczaj Amerykanom ich gafy, bo wiele z nich wynika z ignorancji, a nie arogancji. Nie denerwuj się, gdy każdą sprawę starają się opisać, stosując bejsbolowe analogie. Żeby lepiej zrozumieć ich spojrzenie na świat przeczytaj artykuł „How not to be a cultural knucklehead in a global business world”. Znajdziesz w nim między innymi następujące wskazówki dla amerykańskich biznesmenów ruszających na podbój globu:

  1. Mylisz się, jeśli sądzisz, że różnica między Kanadyjczykami a Amerykanami polega tylko na tym, że Kanadyjczycy noszą cieplejsze płaszcze. Różnice kulturowe są znacznie większe. Ich władze mają inną strukturę, prowadzą odrębną politykę zagraniczną, kultywują inne tradycje, a historia ich kraju znacznie różni się od historii Stanów Zjednoczonych.
  2. Mylisz się, jeśli sądzisz, że w Brazylii mówi się po hiszpańsku. Brazylia została skolonizowana przez Portugalię i dlatego językiem urzędowym jest tam portugalski.
  3. Mylisz się, jeśli sądzisz, że należy mówić głośniej do ludzi z silnym obcym akcentem, żeby zrozumieli, co chcesz im powiedzieć. Ułatwiaj im zrozumienie twojego przekazu, używając poprawnego, prostego języka pozbawionego wyrażeń gwarowych i żargonu, a nie podnosząc na nich głos i krzycząc. To, że mówią z silnym akcentem, wcale nie oznacza, że mają kłopoty ze słuchem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.