6 sekretów

Pewien czas temu Greg Fisk opublikował 6 sekretów dotyczących kwestii budowy własnego wizerunku, rozwoju osobistego i samokształcenia:

  1. Nie ma niczego nowego. Nie trać więc czasu na poszukiwania. I nie czekaj na prawdy objawione. Wszystko, co powinieneś i chciałbyś wiedzieć, zostało już odkryte i wymyślone. Prawdę powiedziawszy, prawdopodobnie większość z tego już wiesz. Nieprawdaż?
  2. Zgłębianie tematu jest dla nieudaczników. Nie ucz się. Nie zgłębiaj tematu. Działaj. Gdzie byś teraz był, gdybyś przez całe życie robił tylko to, co umiesz zrobić?
  3. Nie możesz dokonać wszystkiego, nie możesz być każdym. Ale możesz zrobić znacznie więcej i być kimś więcej, niż jesteś teraz. Wróć do rzeczywistości. Miej realistyczne cele. Twój umysł jest dostatecznie mądry, żeby zdawać sobie sprawę z tego, co jest dla ciebie osiągalne, a co nie. Jeśli nie jesteś zniewalająco przystojny, nie zostaniesz supermodelem. Jeśli jesteś niski, nie zostaniesz gwiazdą koszykówki. Jeśli jesteś wysoki, nie zostaniesz dżokejem. I – przykro mi – prawdopodobnie nie zostaniesz też bilionerem.
  4. Jeśli nie wiesz dokąd zdążasz, nigdy nigdzie nie dojdziesz. Nie pogrążaj się w marzeniach. Wybierz cel i wytrwale podążaj w jego kierunku.
  5. Jeśli nie zaczniesz dziś, nie zrobisz tego nigdy. Odwlekanie jest główną przyczyną porażek. Bez pierwszego kroku nie można postawić następnych.
  6. 90% tego, czego nauczyłeś się o rozwoju osobistym i samokształceniu to kit. Gdyby nawet tylko połowa tej „wiedzy” była coś warta, pisałbym ten tekst na brzegu basenu na pokładzie mojego prywatnego promu kosmicznego. A tak nie jest. Oczywiście są setki znakomitych pomysłów, które powinieneś wykorzystywać, ale pamiętaj, że i tak sam musisz wykonać całą robotę i wprowadzić zmiany w swoim życiu. Jedyną drogą na skróty jest postradanie zmysłów.

Jedna myśl w temacie “6 sekretów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.