Wykopaliska 2013

BBS2013W 2013 roku obmyśliłem i zaprezentowałem na łamach Biznesu Bez Stresu szereg oryginalnych pomysłów, które pozwoliły mi lepiej mobilizować się do osiągania własnych celów. Okazało się, że metody te pomogły również moim czytelnikom w realizacji ich marzeń, więc z pewnością warte są przypomnienia. Oto one:

 1. Jako zdecydowany przeciwnik postanowień noworocznych zacząłem stosować Postanowienia nowodzienne, czyli realistyczną, elastyczną metodę konsekwentnego zbliżania się do swoich celów. Słynny amerykański bloger Leo Babauta miał w tym czasie zbliżone przemyślenia, o czym wspomniałem we wpisie Zmiana codzienna.
 2. Znakomitym uzupełnieniem Postanowień nowodziennych okazał się Kierunkowskaz, czyli algorytm postępowania umożliwiający zbliżanie się do wyznaczonego celu na przekór przeszkodom i trudnościom.
 3. Żeby Postanowienia nowodzienne i Kierunkowskaz mogły skutecznie działać musi ci naprawdę zależeć. Na to dość trywialne „odkrycie”, naprowadził mnie Artur Boruc, komentując lanie, jakie polska reprezentacja dostała od Ukraińców na Stadionie Narodowym (Zależy ci?).
 4. Kolejną wskazówkę, jak skutecznie osiągać cele, przekazał mi pracownik firmy wypożyczającej przenośne toalety, co opisałem w artykule Tarcie.
 5. We wpisie Jak znaczek pocztowy, który zwieńczył ten cykl tematyczny, przedstawiłem rewelacyjną, uniwersalną maksymę ułatwiającą utrzymanie determinacji niezbędnej do osiągania sukcesów.

Serdecznie polecam zapoznanie się z tymi pięcioma tekstami.

A z innej beczki zachęcam również do przeczytania dwóch lżejszych wpisów:

 1. Jak uruchomić pociąg?: artykuł, który zawiera wiedzę umożliwiającą skuteczne docieranie do każdej stacji docelowej.
 2. Strzeż się Czerwonego Szlaczka: tekst demaskujący Sztuczną Inteligencję, która przed laty zaraziła i do dziś kontroluje elektroniczne mózgi naszych komputerów i telefonów komórkowych.

Miłego kopania!

8 myśli w temacie “Wykopaliska 2013

 1. Na mój dusicku! Chybom po koparke. Bo telo tematów, ześ podrzucił TesTeqecku do odkopywania, ze zwykłom łopatom – nie mówiąc juz o moik owcarkowyk łapak – to by zajęło zbyt wiele casu :)

  Polubienie

 2. Z górki? A więc opróc koparki – muse jesce zaopatrzyć sie w sanki :)

  Polubienie

 3. Gratuluję zacięcia I dziękuję za kolejną pigułkę przypomienia. Jak ciężką decyzją było przeniesienie wpisów bez komentarzy? Przyznaję, że często były one ciekawym uzupełnieniem :)

  Polubienie

 4. @Pawka: Witam! Dziękuję za miłe słowa. Przez chwilę przemknęła mi myśl, żeby przenieść komentarze. W WordPressie można je antydatować, ale nie dam rady. Pierwsza dekada Biznesu Bez Stresu to było 2000+ wpisów i 20001 komentarzy. Przenoszenie każdego roku wpisów zajmowało mi średnio tydzień. Z komentarzami byłoby to 10 tygodni. Czyli razem 100 tygodni = 2 lata. Rozważam wklejenie pod każdym wpisem jednego komentarza ze wszystkim komentarzami, które pojawiły się tam w oryginale. Bez edycji i poprawek. Ale nie wiem, czy i kiedy to zrobię.

  Polubienie

 5. Osobiście wolę, żebyś tę pracę i czas skierował na nowe wpisy. Bardziej ciekaw byłem jak do tego podszedłeś. Zgaduję, że nie miałeś do tego dostępu od strony back-endu stąd ten problem i jako konsekwencja słuszna decyzja do wyniesienia tego do siebie. W każdym razie wpisy z komentarzami to była i jest dla mnie pełna wartość ale rozumiem ograniczenia. Czasem tak trzeba. Zdrowia i zacięcia do dalszych wpisów życzę!

  Polubienie

 6. @Pawka: Dzięki! Takiego głosu trzeba mi było, żeby wyrwać się z tej kopalni. Dotarłem już prawie do końca „korytarza” i słusznie radzisz, że jego poszerzanie o komentarze dałoby zbyt mały ROI.
  Tak w ogóle, to nie wykopywałbym tych wszystkich wpisów, gdyby w starym miejscu dawało się cokolwiek znaleźć. Czasami nieświadomie wracam do pewnych tematów, ale zamiast je rozwijać, tylko się powtarzam. Teraz będę mógł łatwiej znaleźć poprzednie artykuły.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.