Hmm

STERTADavid Allen, twórca metody Getting Things Done, wyjawił niedawno, że GTD jest najskuteczniejszym, znanym ludzkości środkiem do usuwania Hmm. Usuwa Hmm całkowicie i nie pozostawia plam. Działa ekologicznie i w sposób nieszkodliwy dla zdrowia. Ciekawi cię pewnie, cóż to jest takiego to Hmm?

Spojrzyj na swoje biurko. Czy leży na nim coś, co właściwie nie powinno tam leżeć? Weź to coś do ręki, obejrzyj i… no właśnie. Czy w tym momencie nie masz ochoty powiedzieć „Hmm”, a następnie odłożyć tę rzecz z powrotem tam, gdzie właściwe nie powinna leżeć?

Jeśli nie zainstalowałeś w swoim życiu GTD, jesteś codziennie osaczany przez olbrzymie sterty Hmm. Sterty spraw i rzeczy, co do których nie podjąłeś jeszcze żadnych decyzji. Czają się na biurku, w szufladach, na półkach, w garażu, na dysku twojego komputera i w skrzynce odbiorczej programu do obsługi poczty elektronicznej. Na pozór są niewidoczne, ale nieustannie dręczą twój umysł obawami, że któraś z nich nagle wybuchnie i narobi bałaganu.

GTD skutecznie usuwa sterty Hmm za pomocą jednej prostej reguły: każdą sprawą i rzeczą, która pojawia się w twoim świecie, powinieneś się zająć tylko raz. Przyjrzeć się jej i postanowić, jaki ma być jej los. Czy ją wyrzucić do kosza, schować do archiwum, zapisać w kalendarzu, czy też określić, co należy w pierwszej kolejności zrobić, żeby przestała cię nękać. Proste!

Pamiętaj: najlepszym środkiem do usuwania Hmm jest metoda Getting Things Done. Stosują ją z powodzeniem setki gospodyń domowych, przedsiębiorców, dziennikarzy, artystów i zwykłych Polaków. Skoro oni mogą, możesz i ty!

8 thoughts on “Hmm

 1. @Orginal_Replica: Cała branża samodoskonalenia opiera się na rozpalaniu aspiracji do zmian w głowie. Gdy są aspiracje, to interes się kręci! ;-)

  Lubię to

 2. „Czają się na biurku, w szufladach, na półkach, w garażu, na dysku twojego komputera i w skrzynce odbiorczej programu do obsługi poczty elektronicznej”
  Ani słowa o psiej budzie. Cyli abo psów problem Hmm nie dotycy, abo… u nik jest tak wielki, ze jaz skoda godoć :)

  Lubię to

 3. @owcarek podhalański: Wydaje mi się, że psy załatwiają każdą sprawę od ręki. Przepraszam, od łapy. ;-) Podejmują decyzje błyskawicznie.

  Lubię to

 4. Hmm…
  Stosują ją z powodzeniem setki gospodyń domowych, przedsiębiorców, dziennikarzy, artystów i zwykłych Polaków
  Się zastanawiam, którego (jakiego) sortu niezwykłymi Polakami są gospodynie domowe wymienione przez Szan Autora na pierwszym miejscu… Hmm… :twisted:

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s